Katalog PDF

Návštěvníků:
 
 
Violeť Akvamarínový Fialová Modrá Oranzová Zelená

Co je PDF?

Ottova Encyklopedie, str. 863, odst. 5, aktualizované vydání z března roku 2005

PDF je zkratkou z českého Parodizující dabing filmů. Tento název vymyslel roku 1339 přímý potomek Jana Lucemburského, Karel Čtvrtý. Bohužel, díky celkovému rozkvětu českých zemí se na tento název brzy zapomnělo na úkor Karlovy Univerzity, Nového města atd. Velká časová proluka dělí Karlovu myšlenku od její první realizace.
Na počátku roku 2004 se přední ostravští umělci v čele s mužem, známým jako Ander seskupení do tak zvané "Bandy Trotlů" odhodlali k vypuštění prvního PDF. Pár Pařmenů parodoval Pána Prstenů. BT odloučili zvukovou stopu filmu a tu kompletně předabovali. Výsledem je zajímavé dílo, první svého druhu. Dlouho tento typ filmového záznamu neměl označení.
Muž, známý v internetových kruzích jako p3P4 pečlivě procházel kronikářské záznamy a archívy, přičemž popíjel archivní víno a dumal nad věčnou otázkou bytí. Úplnou náhodou při tom narazil na starý záznam z Karlova životopisu, který na konec Karel IV nepublikoval. Spojil se s předními badateli a společně uplatnili tuto zkratku pro dílo Bandy Trotlů, Pár Pařmenů.
A díky Karlovi IV tak konečně známe správný název... 

Pokud to tedy vezmeme kolem a kolem, PDF je film, u kterého byl ponechán původní obraz, ale zvuková stopa byla překopána, z pravidla byly vystřiženy původní hlasy a amatérští dabéři vytvořili své vlastní repliky, které pak synchronizovali s otevíráním úst ve filmu.

 
 
 
 
 
© 2005 Tým Katalogu PDF, Veškerá práva vyhrazena - Načteno za 0.00926 s